Navigace

Obsah

Dětský den a kácení májky

Je dobrou a hezkou tradicí připravit dětem k jejich svátku hezkou oslavu, děje se to tak skoro ve všech rodinách, a nejinak tomu je i u nás, v Rozhraní.

V sobotu 3.6.2017 se sešli malí i velcí u Obecního úřadu v Rozhraní, aby oslavili dětský den. Vedro bylo veliké, kdo nezapomněl doma opalovací krém, tak nelitoval.
Pro děti byl připraven bohatý program, který zahájily svým vystoupením mažoretky ze Březové nad Svitavou, říkající si Marcipelky. 
Potom už následovalo soutěžení pro děti v moderním pětiboji. Kdo se o sport zajímá, tak moc dobře ví, že moderní pětiboj sestává ze šermu, jízdy na koni, střelby běhu a plavání. Je jasné, že všechny disciplíny nešly plnohodnotně připravit, např. šerm a jízda na koni byly raději vynechány, ale nejvíce určitě dětem scházelo plavání. V tom velkém vedru by se bazén hodil. Tak si alespoň mohly smočit nohy v malém bazénku při překonávání překážkové dráhy. Mimo to na děti čekalo kopání na branku, střelba ze vzduchovky, házení šipkami na terč  a překážková dráha. K tomu si mohly namalovat vlastní placku a poté vyrobit. Této činnosti se velice rádi účastnili i dospělí.
Na všechny děti po skončení pětiboje čekala zasloužená odměna v podobě dárkového balíčku, buřtu na opečení a hlavně řádění v pěně, kterou opět připravili hasiči ze Březové nad Svitavou. To nakonec nahradilo bazén.
A posledním bodem programu bylo losování o májku a dárkový balíček, první, který byl poskládaný v nově otevřené samoobsluze. Májku vyhrál pan Petrasz z Rohraní a jak trefně prohlásil, taková výhra je spíš za trest, protože pila je tupá, milý Lojzo.
Dětský den se vydařil ke spokojenosti všech, nikdo snad neutrpěl úžeh a celé odpoledne se vydařilo.

Velké poděkování patří všem, kteří pomáhali s přípravou a obsluhou během celého dne.


Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas - přihlášení

Aktuální počasí

dnes, neděle 27. 5. 2018
22 °C 12 °C
pondělí 28. 5. 22/13 °C

Aktuální teplota

27.5.2018 21:05

Aktuální teplota:

21,4 °C

Vlhkost:

63,1 %

Rosný bod:

14 °C

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Počítadlo přístupů