Navigace

Obsah

Dětský karneval 10.3.

V sobotu 10. března uspořádala Kulturní komise při Obecním úřadu v Rozhraní dětský maškarní karneval. Jako každý rok se musely přidávat stoly, což je dobře, protože horší by bylo, kdyby nikdo nepřišel. Ale to se ani tentokrát nestalo, a tak se mohly děti pobavit při nejrůznějších hrách, zatančit si a nejdůležitější byla samozřejmě přehlídka všech těch krásných kostýmů a masek...

Všechny přítomné přivítal vodník (nebo snad vodnice) od Žbluňáku. Pro ty neznalé, to je malý rybníček zvící velikosti toho Rákosničkova ze známé pohádky. Napřed si postěžoval, že mu někdo loni vylovil všechny ryby, ale prý už tam jsou zase, tak se můžeme přijít podívat. V loňském roce provázel děti odpolednem žlutý klaun, vodník říkal, že nepřijde. Jenže to se trošku spletl. Než to stačil doříct, klaun se objevil ve dveřích a že mu bylo po dětech smutno. Tak nakonec provázeli děti sobotním odpolednem oba.
Kolik se zúčastnilo masek, se ani nedalo spočítat, přehlídka stála za to. Princezny, policista, robot, beránek, kovbojové,čmelák, Joker nosil Batmana, jeden hippies k nám zabloudil až ze San Franciska. Bylo vidět, že se děti na svůj karneval dobře připravily a každá maska byla po zásluze odměněna.
Po přehlídce se začalo tančit, jezdila se mašinka, potom se hrála balónková bitva, chodilo se okolo židlí a kdo si dříve sedl, postoupil do dalšího kola, až nakonec zůstal vítěz slavně sedící. K tomu bohatá tombola, jejíž hlavní cenou byl krásný, a snad také dobrý dort. Bylo vidět, že se dětem v Rozhraní líbilo. K jejich tanečkům jim hrál opět Modrý Šmoula, běhalo se, skákalo, balónky praskaly jako na běžícím pásu.
Velké poděkování patří celému vodnickému týmu, který odpoledne pro děti připravil a také všem sponzorům, kteří přispěli do bohaté tomboly.
Tak zase za rok!


Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Východ a západ slunce

Slunce vychází:6:33

Slunce zapadá:19:02

Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas - přihlášení

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, sobota 18. 9. 2021
zataženo 16 °C 10 °C
zataženo, mírný severozápadní vítr
vítrSZ, 5.7m/s
tlak1014hPa
vlhkost65%

Aktuální teplota

18.6.2021 08:08

Aktuální teplota:

--- °C

Vlhkost:

--- %

Rosný bod:

--- °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.

Pranostika na akt. den

Jak jelen do říje vchází, tak zase vychází.

Počítadlo přístupů