Navigace

Obsah

Hasičská soutěž 1.8.2010

V neděli 1. srpna 2010 pořádali hasiči v Rozhraní čtvrté kolo letošního ročníku svitavské ligy v požárním útoku. Za slunečného a teplého počasí přivítal moderátor soutěže na startu třicet družstev v kategoriích muži, ženy a senioři.....

Svitavská liga doznala od tohoto ročníku několik změn, tou největší je to, že je otevřená pro týmy i mimo okres Svitavy a změnil se také systém bodování. Na startu chybělo několik družstev z okrsku Kamenec u Poličky, protože termín soutěže se shodoval s oslavami 120 let od založení hasičů v Kamenci. A zvykem už se stalo, že hasiče z Rozhraní nepřijede podpořit kromě Chrastavce nikdo z jejich okrsku.
Možná se čekaly rychlejší časy, zvláště po minulém závodě v Hartmanicích, kdy byly překonány rekordy ligy ve třech kategoriích. Ale rozhranská trať je specifická svým zakončením do kopce a proto je pomalejší. To činilo pravděpodobně problémy týmům, které nestihly dotáhnout hadice až k čáře výstřiku a měly potíže se sražením pěticentimetrového terče. Jenže podmínky jsou pro všechny stejné a pomalejší trať rozhodně neubrala na dramatičnosti soutěže. Z dvaceti dvou mužských týmů si nejlépe poradil s jejími nástrahami Široký Důl A. Jeho proudaři se dokonce podařilo „sestřelit“ terč v rekordním čase 16,69, ale díky prostřiku na druhém terči nakonec bralo „Širocko“ první místo za 18, 24 vteřiny. Na druhém místě skončili muži z Desné A 18,67 a třetí Hartmanice v čase 18,95.
V ženách potvrdily svoji pozici průběžně vedoucího týmu hasičky z Bohuňova a zvítězili letos již počtvrté za sebou tentokrát v čase 18,48. Uvidíme, jestli se někomu podaří ve zbývajících čtyřech závodech hasičky z Bohuňova porazit. Druhá skončila Lipová z okr. Prostějov v čase 18, 93 a třetí hasičky z Hartmanic za čas 19,09.
Také v seniorech potvrdily Hartmanice svoji letošní nadvládu a po perfektně provedeném útoku stanovili nový rekord rozhranské dráhy v této kategorii 15,87 a i oni, stejně jako Bohuňov v ženách, zvítězili počtvrté za sebou. Druhý skončil Široký Důl, který zaběhl požární útok za 24, 22 setin vteřiny a třetí domácí Rozhraní ve stejném čase. Při rovnosti výsledků rozhoduje podle pravidel rychleji shozený první terč a to se povedlo lépe Širokému Dolu.
Soutěž v Rozhraní se vydařila a díky sponzorům a obecnímu úřadu se dostalo s cenou pro každý tým. Poděkování za hladký průběh soutěže patří nejen pořadatelům, ale i rozhodčím a obsluze časomíry a startérovi. Na závěrečném nástupu hodnotil soutěž hlavní rozhodčí pan Počka z okr. výboru hasičů a kromě poděkování všem týmům za předvedené výkony zmínil i důležitou věc a to, že nedošlo k žádnému zranění. Spokojeni byli také diváci, kterých se v letošním roce navzdory vedru sešlo více jak v loňském ročníku. Novinkou pro diváky byla malá výstava motocyklů se sajdkárou.

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Na 21. srpna opět plánujeme letní kino. Kdybyste měli možnost volby, který film byste nejraději viděli?