Navigace

Obsah

Dětský maškarní karneval

Kdo byl v sobotu 9. března v Rozhraní na Dětském maškarním karnevale, musel si zákonitě připadat jako v úle. A tak nebylo divu, že za dětmi přiletěla Včelka Mája i s Vilíkem...

Dětí jako smetí a každým rokem víc. Karneval děti baví a to je dobře.  Však co to dá práce připravit kostým tak, aby se nejen líbil, ale také musí být pohodlný a něco vydržet. Tancování, běhání, skákání balonkovou bitvu. To všechno si děti v Rozhraní vyzkoušely. Věrnými průvodci jim byli Včelka Mája a Vilík. Mája se ze začátku schovávala, jako by se tolika lidí bála. Vilík i děti ji museli volat a hodně hlasitě, aby za nimi přišla. Ale nakonec si dala říct a objevila se mezi nimi. Napřed pomohla dětem se slavnostní přehlídkou, která opravdu byla slavnostní.  Princezny kráčely opatrnými krůčky, jak se na prncezny sluší, pan školník  vše sledoval přísným pohledem, který zdůrazňoval mohutný knír, Spiderman si rozumněl s kovbojem, klauni se vůbec nenakopávali. Ještě štěstí, že se nebojovalo mezi indiány a kovboji, to by tomahawky létaly vzduchem a přes práskání koltů by nebylo slyšet už vůbec nic.  A ještě kdyby se knim přidali vojáci. Kdepak, i když byli hrdinové Divokého západu po zuby ozbrojeni, zřejmě před karnevalem vykouřili dýmku míru, protože průvod proběhl v naprosté pohodě.
Tomu přihlížel malý ještěr, čarodějnice, sportovci, karnevalových masek jako máku.
Potom si Mája s Vilíkem s dětmi zazpívali, zacvičili, pomohli jim s balonkovou bitvou, která skončila nerozhodně a rozdali dětem zasloužené odměny.
A nakonec se hrálo, běhalo, tančilo, zpívalo, prostě jeden velký, ale hezký mumraj.
Dětský maškarní se povedl ke spokojenosti dětí a snad i dospěláků. Ostatně Ti si mohou za necelý měsíc vychutnat doslova a do písmene svoji akci, 20. dubna proběhne další ročník koštu ovocných pálenek Rozhranský ŤuŤánek 2013. Ale sobota 9. března patřila jen a jen dětem a organizátorům patří velké poděkování za veselé odpoledne, které jim připravili.
Tak zase za rok a ve větším počtu!?


Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:31

Slunce zapadá:15:57

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Dětský maškarní karneval 8.3.2014

Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas - přihlášení

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Vane-li v prosinci vítr východní, špatnou naději mají nemocní.

Pranostika na akt. den

Svatá Barbora vyhání dříví ze dvora.

Aktuální teplota

4.12.2021 16:59

Aktuální teplota:

-0,1 °C

Vlhkost:

91,3 %

Rosný bod:

-1,4 °C

Počítadlo přístupů