Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Měli byste zájem o možnost dostávat informace kromě obecního rozhlasu také formou sms zpráv do Vašeho mobilního telefonu?

Celkem hlasů:
8
Hlasování začalo:
18. 7. 2017
Hlasování končí:
30. 9. 2017

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

 

Mobilní aplikace

appGoogle playApp Store

Navigace

Obsah

Stránka

Pohled na Bradlné, pravděpodobně začátek 2. sv. války. Za pomoc při datování fotografie patří dík pánům Pospíšilovi st. a Dvořáčkovi Vladimírovi.

Pohled na Bradlné, pravděpodobně začátek 2. sv. války. Za pomoc při datování fotografie patří dík pánům Pospíšilovi st. a Dvořáčkovi Vladimírovi.

Rok 1908. Na fotografii je vidět vlak, o jehož zastavování v obci dlouho občané usilovali. Když se to konečně podařilo, také zásluhou nadučitele Šponara, bylo to náležitě oslaveno hudbou a zpěvem.

Rok 1908. Na fotografii je vidět vlak, o jehož zastavování v obci dlouho občané usilovali. Když se to konečně podařilo, také zásluhou nadučitele Šponara, bylo to náležitě oslaveno hudbou a zpěvem.

Pohlednice, kterou nechala vyrobit Kateřina Klemová. Její obchod byl v místě dnešního č.p.39.

Pohlednice, kterou nechala vyrobit Kateřina Klemová. Její obchod byl v místě dnešního č.p.39.

Rok 1922, průvod svěcení kříže. pravděpodobně se jednalo o kříž, který stával u silnice naproti motorestu v místě sjezdu ze státní silnice ve směru od Brněnce. V pozadí je vidět rozestavěný dům rodiny Petrů.

Rok 1922, průvod svěcení kříže. pravděpodobně se jednalo o kříž, který stával u silnice naproti motorestu v místě sjezdu ze státní silnice ve směru od Brněnce. V pozadí je vidět rozestavěný dům rodiny Petrů.

Pohlednice ze třicátch let. Jakub Karásek, výroba vaty, dnes dům rodiny Havránkových. Zajímavá je i  chyba, kdy je dole napsáno kostel a fara, přitom na pohlednici je namalována bývalá škola v Bradlném.

Pohlednice ze třicátch let. Jakub Karásek, výroba vaty, dnes dům rodiny Havránkových. Zajímavá je i  chyba, kdy je dole napsáno kostel a fara, přitom na pohlednici je namalována bývalá škola v Bradlném.

Pohled z roku 1927

Pohled z roku 1927

Pohled z roku 1945

Pohled z roku 1945

Předválečný pohled na Rozhraní, za zapůjčení fotografie děkuji Pavlovi "Uralovi" Kučerovi, který ji nalezl při úklidu půdy bývalého hostince U Kašparů, dnes prodejna motocyklů Ural a Dněpr.

Předválečný pohled na Rozhraní, za zapůjčení fotografie děkuji Pavlovi "Uralovi" Kučerovi, který ji nalezl při úklidu půdy bývalého hostince U Kašparů, dnes prodejna motocyklů Ural a Dněpr.

Tato rodinná fotografie sloužila jako pas pro cestu paní Rosalie Chladilové za synem Josefem Kořístkem do nemocnice v Lublani. Paní Chladilová byla vdova, podruhé vdaná. Za ní stojí Josef Prudil, poručník dětí a bývalý starosta Bradlného, vlevo synové Stanislav a Karel.Vpravo syn Antonín, který spáchal sebevraždu ze strachu před odvedením na frontu.

Více v článku Oběti první sv. války

Tato rodinná fotografie sloužila jako pas pro cestu paní Rosalie Chladilové za synem Josefem Kořístkem do nemocnice v Lublani. Paní Chladilová byla vdova, podruhé vdaná. Za ní stojí Josef Prudil, poručník dětí a bývalý starosta Bradlného, vlevo synové Stanislav a Karel.Vpravo syn Antonín, který spáchal sebevraždu ze strachu před odvedením na frontu.

Více v článku Oběti první sv. války

Potvrzení ze zadní strany předchozí fotografie, která sloužila jako pas. Je podepsané tehdejším starostou Rozhraní Františkem Peclem, mlynářem.
Více včlánku Oběti první sv. války

Potvrzení ze zadní strany předchozí fotografie, která sloužila jako pas. Je podepsané tehdejším starostou Rozhraní Františkem Peclem, mlynářem.
Více včlánku Oběti první sv. války

Smuteční oznámení o smrti Jaroslava Cupala, ml. učitele ze školy v Bradlném. Více v  článku Oběti první sv. války

Smuteční oznámení o smrti Jaroslava Cupala, ml. učitele ze školy v Bradlném. Více v  článku Oběti první sv. války

Vojín a předtím ml. učitel v Bradlenské škole Jaroslav Cupal po nástupu do rakouské armády.
Více v článku Oběti první sv. války

Vojín a předtím ml. učitel v Bradlenské škole Jaroslav Cupal po nástupu do rakouské armády.
Více v článku Oběti první sv. války


Stránka