Menu
Obec Rozhraní
Rozhraní

Hasičská soutěž 29.6.2013

Čtvrté kolo Okresní ligy Svitavska v požárním útoku v letošním roce roce uspořádali naši hasiči.

Hasičská soutěž v RozhraníPřes administrativní problémy, kdy to počátkem letošního roku vypadalo, že se po dlouhých letech nezastaví okresní liga v požárním útoku na cvičišti v Rozhraní,  přivítali za příznivého počasí pro sportovní soutěže místní dobrovolní hasiči  20 družstev mužů, osm družstev žen a bohužel jen jedno družstvo starších pánů nad 35 let, oficiálně nazýváno veteráni.
Po kratších poradách se patnáct minut po jedenácté naplno rozjelo soutěžní klání. Hned první pokus se opakoval na žádost "béčka"Širokého Dolu pro opožděné doplnění kádě vodou. Béčko "Širocka" si mnoho nepomohlo, protože v opakovaném pokusu se jim nepodařilo svůj čas z ani zdaleka zopakovat. Jinak probíhala soutěž plynule bez větších zádrhelů. Týmy s větším či menším úspěchem zdolávaly specifickou dráhu na cvičišti v Rozhraní, která končí na posledních metrech výběhem proudařů do mírného kopečka.
Nejlépe si s nástrahami rozhranské trati poradili hasiči z Jevíčka, kteří časem 18,32 zvítězili a vylepšili si více než o vteřinu svůj nejlepší letošní výkon ve svitavské lize.Druzí skončili sousedi přes kopec, hasiči z Chrastavce, časem 18,59  konečně v letošním roce předvedli svoje možnosti a určitě si vylepší v průběžném pořadí nelichotivé 25. místo.
Třetí skončili hasiči ze Širokého Dolu, družstvo A.
Soutěž mužů byla vyrovnaná, prvních pět týmů se vtěsnalo do půl vteřiny.
Po krátké přestávce,kterou zkropila drobná dešťová přeháňka, určené ke zkrácení trati pro soutěž žen a veteránů, předvedli svůj pokus veteráni z Hartmanic, kteří startovali jako jediní ve své kategorii. Dosáhli pěkného času 16,23, ale určitě i oni by si  přáli, aby se měli s kým poměřit.
A poté již začala ta nejhezčí část dne a to soutěž žen. I křehké dámy dokážou úspěšně krotit vysoký tlak vody v závodních hadicích a vůbec nezaostávají za svými silnějšími kolegy. Po hladkém průběhu zvítězily hasičky z Bohuňova časem 20,04. Tím nevědomky pomohly pořadatelům, protože pokud by vyhrála děvčata z Desné, která obsadila druhé místo za 20,41, putovní pohár určený pro vítězky soutěže v Rozhraní by za tři vítězství za sebou putoval natrvalo do hasičské zbrojnice v Desné. Pořadatelům v Rozhraní by nezbylo nic jiného než na příští rok koupit nový.
Třetí skončily hasičky z Poličky, které ve svém druhém letošním závodě svitavské ligy dosáhly času 20,66.
Čtvrté kolo svitavské ligy se v Rozhraní vydařilo a místní dobrovolní hasiči se mohou soustředit na oslavy 115 let svého sboru , které proběhnou 20. července a na které všechny přítomné srdečně zvali..
Další kolo svitavské ligy přivítají Hartmanice již v sobotu 6. července.